Království nebeské (Kingdom of heaven)

4. prosince 2006 v 20:23 | Laura


Režie: Ridley Scott
Scénář: William Monahan
Hudba: Hans Zimmer
Kamera: John Mathieson
Herecké obsazení: Orlando Bloom (Balian), Eva Green (Sibylla), Edward Norton (král Baldwin IV.), Marton Csokas (Guy de Lusignan), Brendan Gleeson (Reynald), Jeremy Irons (Tiberias), Liam Neeson (Godfrey), Ghassan Massoud (král Saladin), Brendan Gleeson (Reynald)
Balian (Orlando Bloom)
Balian (Orlando Bloom)


Mladý kovář, pocházející z malé francouzské vesnice, zdědí titul barona a země v Ibelinu po otci. Ten ho pasoval na rytíře a poté zemřel na těžké zranění. Balian jako rytíř přísahal, že bude chránit malomocného krále Baldwina IV. Nakonec se zamiluje do královy krásné sestry Sibylly, Ta je však už provdaná a její muž, Guy De Lusignan, čeká jen na to, až král zemře a sám jako jediný mužský následovník trůnu bude vládnout Svaté zemi.


Godfrey of Ibelin (Liam Neeson)Godfrey (Liam Neeson)

Godfreye těžce zraní křižáci při cestě s Bailienem do Ibelinu a poté zemře. Stihne však ještě svého jediného syna pasovat na rytíře a odkázat mu své země v Ibelinu.

Guy de Lusignan (Marton Csokas)Guy De Lusignan (Marton Csokas)

Válkychtivý Guy poruší mírovou dohodu s králem Saladinem. Král se nic nedozví, protože Guy vše hodil na Renyolda. Guy čeká, až král Baldwin zemře, protože on je jediný mužský následovník trůnu.

Sibylla (Eva Green)Sibylla (Eva Green)

Krásná Sibylla je od 15 let provdaná za proradného Guye. Ona si ho však jako muže svého života nezvolila. Vybrala jí ho matka. Pravou lásku poznala teprve teď, zamilovala se do Baliena.


King Baldwin IV (Edward Norton)Král Baldwin IV. (Edward Norton)

Baldwin byl do 16 let úplně normální chlapec. Jednou se však při hře poranil a práve Godfrey mu uvěřil, že necítí žádnou bolest. 6ádné léky nepomáhají a král začíná tušit, že brzy zemře.

Saladin (Ghassan Massoud)Saladin (Ghassan Massoud)

Vládce Saladin vytáhl proti Svaté zemi, protože Reynald a Guy De Lusignan, povraždili muslimskou karavnu i přes mírovou dohodu.
Tento příběh vypráví o křížových výpravách. Mladý kovář Balian bydlí v malé francouzské vesnici se svou ženou a dítětem. Jehy syn zemřel a matka se zabila pod obrovskou tíhou žalu. Od té dpby je lidmi zavrhován.
Jednoho dne přijede k jeho kovárně vojsko křižáků v čele s Godfreyem, který Balianovi tvrdí, že je jeho otec, a chce po něm, aby s ním odjel do Svaté země.
Cetsou do Jeruzaléma zranili Godfreye a ten umírá. Ještě před smrtí pasuje svého syna na rytíře a odkazuje mu země v Ibelinu. Přikáže mu, aby vždy chránil jeruzalémského krále.
V Jeruzalémě se Balian zamiluje do Sibylly, královy sestry. Ta je vdaná za Guye, a ten se po králově smrti stane jeho následníkem. Guy spolu s Renyaldem porušují mírovou dohodu mezi Svatou zemí a muslimy. Neváhají vraždit muslimské poutníky. To rozzuří muslimského vládce Saladina a vytáhne proti Svaté zemi s obrovským vojskem.....
Trailer:
http://thecia.com.au/reviews/k/images/kingdom-of-heaven-6.jpg
Laura: Mě se tenhle film moc líbí, přestože v některých bitevních scénách to bylo trochu nudnější.
Hodnocení: ****
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Jaynet Jaynet | Web | 15. července 2008 v 12:36 | Reagovat

Ok......zní to moc hezky:o)

2 oifgbzjb oifgbzjb | E-mail | Web | 20. dubna 2009 v 0:43 | Reagovat

aBo8or  <a href="http://ezvraxetyyfp.com/">ezvraxetyyfp</a>, [url=http://ozzztxudvdoy.com/]ozzztxudvdoy[/url], [link=http://hcjtavswtgqf.com/]hcjtavswtgqf[/link], http://czbowrfpocsb.com/

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama